1- Hurdanızın Kendi Özellikleri

Hurdanızın kendi özelliklerinden dolayı diğer hurdalara göre daha değerli olabilir. Örneğin alüminyum hurdanız sert değil de yumuşak ise veya araiş olarak tabir edilen parlak renkli ve kolay işlenebilir nitelikte ise normal hurda alüminyum fiyatına nazaran daha iyi fiyat alırsınız. Demiriniz profil demir değilde dkp demiri ise daha iyi fiyatlar alabilirsiniz. Ancak fiyatı etkileyen birçok farklı etken olduğunu unutmayın.

Hurda Fiyat

2- Karışık Olmaması

Burada temizlikten kastımız karışık olmamasıdır. Daha fazla oranda bakır ihtiva eden kablolarla farklı çeşitteki kabloları birarada satmaya çalışmanız hurdanızın değerini düşürürken. Bunları ayrı ayrı ayırarak satmanız size fiyat avantajı sağlar.

Diğer kağıtlarla beyaz kağıdı karışık satmanız değerini oldukça düşürürken bunları, özellikle beyaz A4 kağıtları ayrı ayrı satmanız sizin daha fazla para kazanmanızı sağlar.

Farklı türdeki paslanmaz -kromları birbirine karıştırmanız hurdanızın en düşük fiyatla ücretlendirilmesine yol açar.

Örnekler bu şekilde çoğaltılabilir.

3- İşçilik Gerektirmemesi, Kolay Yüklenebilir Olması

Özellikle karışık vaziyette bulunan hurdaları kendiniz ayırmanız size daha fazla kazanç sağlar. Örneğin kapı kolları, musluk, vana içlerinde bulunan demir, plastik ve diğer madenlerin çıkarılarak ayıklanması gibi.

-2 de bulunan demir hurdaların zemine çıkarılarak yüklenmesi ile zemin katta demirlerin yüklenmesi arasında büyük ihtimalle fiyat farkı olacaktır.

Bizi Arayın

0533 256 9593