Hurda Matbaa Kalıbı Alımı

İstanbul‘da hurda alüminyum matbaa kalıplarınızı satın alıyoruz. Başta Beylikdüzü, İkitelli, Matbaacılar Sitesi, Avcılar, Silivri, Küçükçekmece, Bahçelievler, Kıraç, Hadımköy, Arnavutköy, Bağcılar, Esenler, Bayrampaşa, Sultangazi, Güneşli, Yenibosna, Mecidiyeköy, Şişli olmak üzere Tekirdağ’da Çerkezköy, Çorlu ilçelerinde kilogram miktarına göre hurda matbaa kalıbı alımı yapmaktayız.

Hurda Matbaa Kalıbı Fiyatları Nasıl Belirleniyor?

Matbaa kalıplarının hammaddesi alüminyumdur. Hurda matbaa kalıplarının fiyatlarının yüksek olması öncelikle boyalı olup olmamasına bağlıdır. Ofset matbaa kalıplarında bu sorun nisbeten azdır. Ancak mesela gazete baskısı yapan yerlerde matbaa kalıplarının boyalı olması değerini düşürmektedir. Fiyatları etkileyen ikinci husus elinizdeki hurdanın miktarıdır. Ne kadar yüksek tonlarda hurda biriktirirseniz o kadar iyi fiyat teklifi veririz. Yüksek tonlarda hurda matbaa kalıbı fiyatlarını hurdacılar kralı sitemizde günlük olarak takip edebilirsiniz. Hurdanızı satmak için telefon numaramızı çevirmeniz yeterli olacak.

Hurda Matbaa Kalıbı Ofset Alüminyum

Matbaa Kalıpları Hakkında Genel Bilgi

Dilerseniz öncelikle matbaa kalıplarının tarihsel gelişimi ile ilgili bilgiler vererk konumuzu açalım. İlk olarak düz baskı yöntemi kullanıldı. Bu yöntem de günümüzdeki modern matbaa kalıpları yerine taş baskı kalıpları kullanılıyordu. 1905 yılından sonra avrupada taş plakalar yerini yumuşak metallere bıraktı. Bu dönemde en çok kullanılan metal çinko idi.

Ancak çinko kalıpları kullanılarak sac palakalar üzerine baskı yapılamadı. Bu problemin çözümü için kalıp kazanı ile baskı kazanı arasına yüzeyi elastiki bir kauçuk silindiri yerleştirildi. Böylece düz baskı sistemi oluştu. Bu teknik, daha sonraları ofset baskı makinelerinde kullanıldı.

Artık günümüzde ofset baskı sisteminde alüminyum kalıplar kullanılmaktadır.

Diğer Hurda Fiyatı ve satın aldığımız hurda çeşitlerini bu listeden takip edebilirsiniz.


Bizi Arayın

0533 256 9593