Değerli bir maden olan nikel‘den imal edilen parçalar zamanla kullanım ömrünü tamamlayarak yıpranır, yada kullanılamaz hale gelir. Bu durumdaki hurda nikellerinizi adresinizde tartarak satın alımını gerçekleştiriyoruz. Özellikle İstanbul ve Tekirdağ‘da son derece aktifiz. Güvenilir hurdacı Hurdacılarkrali.com hurdanızı satın alarak nikel madeninin geri dönüşüm sürecini başlatmış oluyor. Hurda nikel fiyatları ve diğer hurda fiyatını ilgili sayfalarımızda inceleyebilirsiniz.

Ülkemizde nikel madeni olmadığında ithal edilmektedir. Geri dönüşüme kazandırılan her kilogram nikel parçası ülkemiz için aynı zamanda maddi bir kazançtır. Hurdacılar kralı bu süreçte önemli rol aldığından mutlu olduğumuzu belirtmeliyiz. 

Hurda Nikel Alımı Yaptığımız İlçeler

Nikel hurdasını İstanbul’da; Beylikdüzü, Esenyurt, Yakuplu, Kıraç, Kavaklı, Gürpınar, Hadımköy, İkitelli, Arnavutköy, Silivri, Çatalca, Selimpaşa, Küçükçekmece, Sefaköy, Bağcılar, Esenler, Sultangazi, Bayrampaşa, Güngören, Maslak, Yenibosna, Ümraniye, Dudullu, Tuzla, Gebze bölgeleri.

Tekirdağ’da Çorlu, Çerkezköy, Muratlı sayılabilir sizler de hurda nikel alan firmalar, fabrikalar yada hurdacılar arıyorsanız hurdacilarkrali.com ile irtibat kurmanızı öneririz. Kısa zamanda araçlarımızla işyerinize gelerek hurdanızın kilosunu tartıyor güncel hurda fiyatına göre ödememizi gerçekleştiriyoruz.

Hurda Nikel Alımı, Alan Firmalar, Fiyatlar

Nikel Nedir ? Kullanım Alanları Nelerdir ?

Nikel, sahip olduğu üstün nitelikler nedeniyle endüstride en çok kullanılan metallerden biridir. Gerek metal ve alaşımları, gerekse paslanmaz çelik olarak geniş kullanım alanları olan bir metaldir. Ticari olarak saf olan (%99.5) dövülmüş ve dökülmüş haldeki nikelin endüstri bakımından geniş ve önemli kullanım alanları vardır. Bunun nedeni nikelin sahip olduğu iyi mekanik ve fiziksel özelliklerin yanı sıra korozyona karşı gösterdiği yüksek dirençtir. Bir çok ticari şekilde bulunan nikel kolaylıkla soğuk ve sıcak işlenebilir, kaynak edilebilir ve tornadan geçirilebilir, yüksek sıcaklıklarda mukavemetini ve sıfırın altındaki sıcaklıklarda ise sünekliğini ve tokluğunu olduğu kadar mukavemetini de mükemmel derecede korur. İşlenmiş nikel, mekanik özelliklerinin çoğu bakımından yumuşak çeliğe benzer fakat çeliğin aksine korozyona karşı yüksek bir mukavemet gösterir.

Nikelin korozyona karşı dayanıklı bir metal olarak en fazla göze çarpan özelliklerinden biri de alüminyumun aksine alkalilerin etkisine karşın tam bir mukavemete sahip olmasıdır. Nikel yüksek sıcaklıklarda kırılgan hale gelmez. Soğukta ferromanyetik olan nikel 370 °C’de bu özelliğini kaybeder. Tel ve levha haline getirilebilir. Toz halindeki nikel önemli bir indirgeme katalizörüdür. Örneğin sıvı yağların katılaştırılmasında bu özelliğinden yararlanılır.

Türkiye’de nikel üretimi yapılmadığından nikel ihtiyacı ithalatla karşılanmaktadır. Yurtiçi nikel tüketiminde mond-katot nikel önemli yer tutmaktadır. Bu ürünün Türkiye’de tüketildiği en önemli alan paslanmaz çelik imalatıdır. kaplama sanayii ve az miktarda alaşımlı çelik dökümüdür. Bilya şeklinde pelet nikel döküm sanayinde kullanılmaktadır. Ayrıca, tekstil sanayinde makaralarda plaka nikel kullanımı mevcut olup, miktarı azdır. Nikelin en fazla kullanıldığı alan ise, paslanmaz çelik üretimidir. Araç, Otomobil sanayi, ev eşyaları, dekoratif objeler, uçak, vagon, kamyon, tren, imalatlarında, motor parçalarında, jet motorları ve gaz türbinlerinde de nikel kullanılmaktadır. 

Satın Aldığımız diğer hurda çeşitleri ve hizmet bölgelerimiz hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Bizi Arayın

0533 256 9593