İstanbul’da hurda kalay alımı yapıyoruz. Kendi araçlarımızla adresinize gelerek güvenle tartımımızı yapıyor günlük lme verilerine göre hurda kalay fiyatlarını baz alarak ödememizi yapıyor, satın alımımızı gerçekleştiriyoruz. Sizlere önerimiz güveneceğiniz bir hurdacı ile alışveriş yapmanızdır. Bu sektörde son derece önemlidir. Hurdacılar Kralı sizin gözünüzde bu güveni sağlamak için uğraşıyor.

Kalay Nedir?

Kalay, Periyodik cetvelde atom numarası 50 olan elementtir. Simgesi Sn olup Latince stannum dan gelir. Gümüşümsü gri renktedir. Havada kolaylıkla okside olmaz, korozyona karşı dirençlidir. Yumuşak olması sebebiyle kolaylıkla işlenebilir.

Kalay zehirsizdir. Yumuşak ve bükülgen, ancak dövülgen değildir. Kuvvetli asitlerle tepkimeye girer. Havayla temasta, üzerinde koruyucu bir oksit tabakası oluşur. Bileşikleri amfoterdir. Üretilen kalayın hemen yarısı, korozyona karşı dayanıklılık sağlamak için, çelik levhaların kaplanmasında kullanılır. Eskiden daldırma yöntemiyle yapılan kalay kaplama, günümüzde daha çok elektrikli kaplama yöntemiyle yapılmaktadır. Hurdacılar Kralı kalayın geri dönüşümü için hizmet vermektedir. Üretilen kalayın dörtte biri, kurşunla karıştırılarak, elektrik ve elektronik sanayii için son derece önemli olan lehim yapımında; ayrıca çeşitli alaşımlarda (tunç, babbitt, matbaa harfi) kullanılır. İçinde kalay bulunan organik bileşikler, plastiklerin, özellikle PVC’nin kararlı hâle getirilmesinde, dezenfektan ve mantar öldürücü olarak kullanılır. Bilinen rezervlerin 30 yıl daha dünya tüketimine yeteceği sanılmaktadır.

Hurda Kalay Alımı, Alan Firmalar, Hurda Kalay Fiyatları

Kalay, Konserve kutularının kaplama maddesidir. Ayrıca lehim, bronz, ve kurşun alaşımlarında yer alır. Bazı diş macunlarının içeriğinde, kalay ve flor bileşiği oln SnF5 kullanılır. Süperiletken mıknatısların yapımında da kullanılır. Saf element halinin kullanımı çok sınırlıdır.

Hurda Kalay Alımı Yaptığımız Bazı İlçeler

İstanbul’un avrupa yakası başta olmak üzere Beylikdüzü, Esenyurt, Yakuplu, Kavaklı, Kıraç, Hadımköy, Arnavutköy, İkitelli, Başakşehir, Küçükçekmece, Sefaköy, Bağcılar, Esenler, Sultangazi, Bayrampaşa, Silivri, Çatalca ve Selimpaşa‘da hurda lehim satın almaktayız. Miktara göre İstanbul’un tüm bölgelerinden alım yapılmaktadır.

Satın Aldığımız diğer hurda çeşitleri ve hizmet bölgelerimiz hakkında bilgi edinebilir. Hurda fiyatlarını hurdacilarkrali.com ile takip edebilirsiniz. Hurda kalay fiyatları için tıklayınız.

Bizi Arayın

0533 256 9593