Çelik konstrüksiyon fabrikaların yıkımı, çelik konstrüksiyon fabrika, depo, hangar, spor salonları, stat ve diğer yapıların çelik çatı sökümleri itina ile yapıldıktan sonra çıkan hurdaların en iyi fiyatlarla değerlendirmenizi sağlamak için çalışıyoruz. Bu işi yapan bir yıkım şirketi, fabrika yıkımı yapan firmalar arıyorsanız, bir kahvemizi içmeye bekleriz. Fabrika bozumu, Fabrika bozma, Çelik çatı sökümü konusunda profesyonel ekibimizle görüşün.

Fabrika Söküm Fiyatları

Fabrika söküm fiyatlarını etkileyen bazı etmenler vardır. Bunlardan en önemlisi söküm yapılacak çelik konstrüksiyon çatının toplam m2 büyüklüğüdür. Vinç kullanılması, işçilik giderleri ; çatı makası, çatı paneli, kiriş, civata, kolon, diğer çelik taşıyıcı elemanlar gibi çelik çatı yapı elemanlarının sökülmesi, çatı panellerinin kaldırılması, yüklenmesi , bu malzemelerin ayrı ayrı bir düzen içerisinde istiflenmesi ve götürülecek bölgeye göre nakliye masrafı gerçekleşecektir. Hurdacılar kralı, söküm işlemlerini minimum masrafla yapma ekipman ve donanıma sahiptir.

Kaba olarak bu şekilde anlatabileceğimiz masraf kalemleri ayrıntılı bir şekilde anlatalmalı hiç bir ayrıntının gözden kaçırılmaması gerekmektedir. Aşağıda çelik çatı montajı ayrıntıları verilmiş olup, söküm yapılırken bu aşamalar geriye doğru sökümü yapılarak gerçekleşecektir. Çatı sökümü birim fiyat ayrıntılı bilgiler alındıktan sonra netlik kazanır.

Fabrika Yıkımı Sökümü Nasıl Yapılır

Çelik Konstrksiyon Sökümlerinde son derece dikkatli ve disiplinli olunması gerekir. Bu, çelik çatı sökümünün en kritik unsurlarındandır. İş güvenliğine uygun iş kıyafetleri giyilerek güvenlik önlemleri alınmalıdır. Zaman kullanımı ve söküm sırası kritik öneme sahiptir. Aslına bakarsanız, çatı sökümleri de bir nevi çatı montajının tersidir. Malzemeler söküm sırası sıralanır listelenir. Biz aşağıda özet bir çatı montajı safhalarını anlatacağız bu işlemlerin tersi çelik yapıların yıkımı, sökümü yada çatı bozumu olarak düşünülebilir.

Çelik Çatı Sökmü Fabrika
Çatı Sökümü
 • Elinizde bir iş akım sırasının olduğu iş kontrol listesi olsun. Bu listeyi söküm yapılacak malzemelerin sökümü ve aşağıya indirilip istiflenmesi için iş, eleman ve ekipman ihtiyaç sırasını belirleyiniz.
 • Çok katlı binaların çatıları yapılırken son katın kolonlarının montajı tamamlandıktan sonra kafes kirişler vinçle kaldırılarak kolonların üzerlerine oturtulur. Birleşimleri cıvata veya kaynaklı olarak yapılır.
  Tek katlı fabrika veya atölye binalarında ise kolonlar, temeller üzerine oturtulup montajları tamamlandıktan sonra direkt kolonların üzerine vinçlerle kaldırılır ve birleşimleri uygun cıvatalarla veya kaynaklı olarak yapılır. Kafes kirişli çatı sistemleri genellikle betonarme olarak yapılan büyük alışveriş merkezlerinin çatılarında da uygulanır. Bu durumda ise kirişlerin montajı betonarme kolonlara yapılır. Betonarme kolonlarda filiz için cıvata delikleri delici matkaplarla açılır.
 • İskele ile yapılacaksa iskele kurulmasının sağlanması,
 • Kolon elemanlarının monte edilmesi,
 • Tali – ara bağlantı kirişlerinin profesyonel ustalar tarafından sökümünün sağlanması,
 • Kolonlara bağlanacak kirişlerinin sökülmesi için elemanların çalışma ortamının sağlanması, bağlantı vida somonların sökülmesi için alet ve makinaların intikali ve sökülen kirişlerin vinç yardımızya kaldırılarak aşağıya indirilmesi,
 • Bazı durumlarda, kafes kirişlerle beraber aşıklar, mertekler ve rüzgâr
  bağlantıları dahil olmak üzere çatıların montajı yekpare olarak inşaat sahasında yapılır. Montajı yapılan çelik çatı vinç yardımıyla kaldırılır, betonarme veya çelik kolonların üzerine yerleştirilir ve montajları bu şekilde cıvatayla veya kaynaklı olarak yapılır.

 

Ayrıntılı bilgi için lütfen iletişime geçiniz.

İstanbul’da Çatalca, Selimpaşa, Silivri, Esenyurt, Hadımköy, Kıraç, Arnavutköy, İkitelli, Beylikdüzü, Küçükçekmece, Bayrampaşa, Bahçelievler, Bağcılar, Esenler, Sultangazi, Tuzla, Kartal, Pendik, Gebze, Şekerpınar, Çayırova, Dilovası, Dudullu, Ümraniye (OSB), Tekirdağ’da Çorlu, Çerkezköy, Velimeşe, Kapaklı, Afyonkarahisar, Amasya, Antalya, Aydın, Bolu, Bursa, Denizli, Eskişehir, Giresun, Mersin, Konya, Manisa, Sakarya, Uşak, Çorum, Adıyaman, Kocaeli (İzmit), Şekerpınar, Dilovası, Çayırova, Aksaray, Balıkesir, Bartın, Bilecik, Çanakkale, Çankırı, Edirne, KARTEPE, İZMİT ERGENE, Isparta, İzmir, Karabük illerinde de hizmet verebilmekte, hurdalarınızı yerinde satın alabilmekteyiz.

Çelik konstrüksiyon fabrikaların yıkımı, çelik konstrüksiyon fabrika, depo, hangar, spor salonları, stat ve diğer yapıların çelik çatı sökümleri

Bizi Arayın

0533 256 9593