Hurda lehimlerinizi daha iyi değerlendirmeniz için güvenilir bir hurdacı ile çalışmanızı öneririz. Hurda lehim fiyatları için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Lehim Nedir ?

Metal parçaların birbirine tutturma, birleştirme işleminde kullanılan, kalay ve kurşun karışımı neticesinde elde edilen alaşımlara lehim denilmektedir. Hurdacılar Kralı lehim hurdalarınızın iyi fiyatlarla geri dönüşüme kazandırılması için çaba göstermektedir. Birleştirilecek, birbirine tutturulacak metal parçaları arasına bu alaşımdan katıp ergiterek elde edilen çok dayanıklı bir çeşit kaynak olarak tarif edilebilir.

Genel olarak % 36 kurşun, % 64 kalayın birbiriyle karıştırılmasıyla elde edilir. Yiyeceklerin bulundurulduğu kaplarda kullanılacak lehimlerdeki kurşun miktarının % 10’u geçmemesi gerekir. Kurşun lehimlemek için iki ölçü kurşuna bir ölçü kalay konur. Lehimleme, bir bağlantıdaki iki veya daha fazla metal parçayı, bir metal bağlantı alaşımı (lehim) ile ısı yardımıyla birleştirme tekniğidir.

Lehim alaşımı, erime noktasının üstünde ısıtılarak eritilir ve bu sıvı parçaların birleşme yüzeyleri arasını doldurur. Bu işlem sırasında metal yüzeyleri de kısmen erir ve kimyevi bir değişme göstererek lehim alaşımı ile birlikte yeni bir alaşım meydana getirir. Erimiş alaşımın donması ile parçalar birleşmiş olur. Lehim bağlantılarının, kaynağa göre en önemli üstünlükleri kalıcı olmaları, istenildiğinde kolayca sökülebilmeleridir.

Hurda Lehim Alımı, Fiyatları, Alan Firmalar

Hurda Lehim Satın Aldığımız Bazı Önemli İlçeler

İstanbul’un avrupa yakası başta olmak üzere Beylikdüzü, Esenyurt, Yakuplu, Kavaklı, Kıraç, Hadımköy, Arnavutköy, İkitelli, Başakşehir, Küçükçekmece, Sefaköy, Bağcılar, Esenler, Sultangazi, Bayrampaşa, Silivri, Çatalca ve Selimpaşa‘da hurda lehim satın almaktayız. Miktara göre İstanbul’un tüm bölgelerinden alım yapılmaktadır.

Satın Aldığımız diğer hurda çeşitleri ve hizmet bölgelerimiz hakkında bilgi edinebilir. Hurda fiyatlarını hurdacilarkrali.com ile takip edebilirsiniz.


Bizi Arayın

0533 256 9593