Bizi Arayın

0533 256 9593

Hurda Kurşun Fiyatları

16 Şubat 2024 Cuma Hurda Kurşun Fiyatları

Kurşun (Cami Minare Söküm) : 45  tl

Kurşun (Levha) :   45tl

Hurda kurşunu olan ve bunları satın alan firma arayanlar, kilosu ne kadar merak edenler, Hurdacılar Kralı nı ziyaret ederek hurda kurşun fiyatlarını güncel olarak takip edebilirler. Yukarıda yer alan fiyatlar ana fabrikaların maksimum alış fiyatı ortalamalarıdır. Bu fabrikalar yüksek tonajlarda alım yapan yerlerdir. Sadece yetkilendirdikleri firmalardan alım yapmaktadırlar. Bu nedenle serbest piyasada oluşan hurda kurşun fiyatları 0,50 kuruş ile 1 TL arasında daha düşüktür. Fiyatı etkileyen ana etmen elinizdeki miktar ve hurdanızın çeşididir.

İstanbul ve Tekirdağ başta olmak üzere hurda kurşun alımı yapmaktayız. İstanbul’da profesyonel olarak hurdacı hizmeti vermekteyiz.

Kurşunun ana kullanım alanı akü imalatı olup, yeraltı haberleşme kablolarının kurşunla izolasyonu, diğer önemli tüketim alanıdır. Korozyonu önleyen kurşun oksit boyalar, kabloların kaplanmasında, kurşun tetraetil ve tetrametil formlarında benzin içinde oktan ayarlayıcı bileşikler olarak, radyasyonu en az geçiren metal olması nedeniyle x-ışınlarından korunmada, renkli televizyon tüplerinin yapımında ve mühimmat imalinde önemli kullanım alanları bulmuştur.

Kurşunun Kullanım Alanları
Kurşun’un ana kullanım alanı akü imalatı olup, yeraltı haberleşme kablolarının kurşunla izolasyonu, diğer önemli tüketim alanıdır. Korozyonu önleyen kurşun oksit boyalar, kabloların kaplanmasında, kurşun tetraetil ve tetrametil formlarında benzin içinde oktan ayarlayıcı bileşikler olarak, radyasyonu en az geçiren metal olması nedeniyle x-ışınlarından korunmada, renkli televizyon tüplerinin yapımında ve mühimmat imalinde önemli kullanım alanları bulmuştur.

Hurda Kurşun Alımı


Akü imalatı:
Kurşun aküleri yalnız otomobillerde değil, ışıklandırma, haberleşme sistemleri ve elektrik enerjisi depo edilecek bir çok endüstriyel ve askeri sistemlerde kullanılmaktadır. Kurşun-asit akülerinin plakaları kurşun alaşımından dökülmüş levhalardır. Bu alaşım; % 6-12 antimuan, ve az miktarda arsenik, kalay ve diğer elementleri içermektedir. Antimuan levhaya sertlik vererek aşınmaya karşı direnci arttırır. Kalay eriyiğin düzgün kalıp haline gelmesini sağlar. Hurda akü fiyatı için tıklayınız.

Lehim : Plastik derece istenen lehimlerde kalay % 40’ın altında, kurşun % 60’ın üzerindedir. Erime noktası 183oC’dır.

Kaynak : http://www.mta.gov.tr

Bizi Arayın

0533 256 9593

Doğru Tartım

Hurdalarınız elektronik tartı ile gramı gramına tartılarak değerinde fiyatlandırılır.

Kapıdan Alım

Her tonajda hurdaya uygun araçlarımız ile hurdalarınız kapınızdan alınır.

Nakit Ödeme

Hurdalarınızın tam değeri tartım sonrasında hemen nakit olarak ödenir.

Size nasıl yardımcı olabiliriz?

0533 256 9593