Önemli metal alaşımlardan biri olan bronz hurdasını sizlerden satın alarak, geri dönüşüm sürecine sokulabilmesi için ilk adımı gerçekleştiriyoruz. Hurda bronz fiyatları için burayı ziyaret edebilirsiniz.

Hurda Bronz Satın Aldığımız Önemli İlçeler

İstanbul başta olmak üzere Tekirdağ, Kocaeli bölgelerinden de hurda bronz (tunç), bronz talaşı satın alımı yapmaktayız. İstanbul’da Beylikdüzü, Esenyurt, Hadımköy, Kıraç, Kavaklı, Yakuplu, Gürpınar, Silivri, Çatalca, Selimpaşa, Büyükçekmece, Küçükçekmece, Sefaköy, İkitelli, Bağcılar, Bayrampaşa, Esenler, Sultangazi, Güngören, Dudullu, Ümraniye, Gebze Tuzla, Tekirdağda; Çerkezköy ve Çorlu‘dan satın alım yapmaktayız. Ancak mesafe uzun olduğundan miktarın uygun olması gerekmektedir.

Bronz Nedir ?

Bakırın kalay, nikel, çinko gibi madenlerle yapılan alaşım olan bronzu en iyi fiyata sizden satın almak için çalışıyoruz.. Hurda ticaretinde alınan kilogram fiyatı kadar doğru tartımında yapılması son derece önemlidir. Bunun için güvenilir hurdacılar ile alışveriş yapılmalıdır. Hurdacılar Kralı, bu güveni sağlamak için yıllardır çalışmaktadır. Bize de şans vereceğinizi umuyoruz.

Hurda Bronz Alımı, Fiyatları, Hurdacilarkrali.com

Bakırın önemli bir alaşımı. Önceleri bakır ve kalaydan meydana gelen bakır alaşımlarına bronz denilmekteydi. Bununla birlikte bronz terimi modern kullanımda bakırın bakır-nikel, bakır-berilyum ve bakır-çinko (pirinç) alaşımı dışındaki bütün alaşımları için kullanılmaktadır. Pirinç bakırın çinkoyla yaptığı alaşımdır. % 10 çinko ihtiva eden pirince ticari bronz da denilmektedir. Bronz tarihi bir öneme sahiptir. Bilinen en eski alaşımlardandır. Hurdacılar Kralı, bronzunuzu geri dönüşüme kazandırır. Eldeki tarihi bilgilere göre ilk defa M.Ö. 3500 yıllarında Ortadoğuda imal edilmiştir. Ancak yaygın bir şekilde kullanımı M.Ö. 1000 yıllarında başlar. Bu devirlerde bronz, silah ve alet yapımında (özellikle bıçaklar, makaslar, çekiçler vs.), bunun yanında sanat eserlerinde ve süslemelerde kullanılmıştır.

Bronz bakırdan daha serttir, daha kolay erir ve kalıba daha kolay dökülür. Bazı bronzlar demirden de serttir. Bu tür bronzlar silah namlusu ve makina yataklarının imalinde kullanılır. Alet ve silahlarda demir alaşımlarının daha çok kullanılmakta olması, demirin bakır ve kalaya oranla daha bol bulunmasındandır. Bakırın içinde bazı metallerin çözünebilme sınırları vardır. Mesela berilyum % 2, silisyum % 5, kalay % 15 ve çinko % 38 nispetinde çözünebilir. Bir metalin miktarı çözünme sınırının üzerinde olduğu zaman alaşım homojen olmaz. Bunun yanında nikel ve alüminyum gibi sınırsız olarak bakırla karışabilen metaller de vardır.

Silisyum, alüminyum ve kalay bronzda en fazla bulunan elementlerdir. Bu metallerin nispeti arttıkça alaşımın sertlik ve direnci artar. Ancak parlaklığı azalır. Bronzda az bir miktarda bulunabilen diğer mühim elementler de mangan, demir, kurşun ve fosfordur. Fosfor bronzu, pompaların, vanaların ve burçların yapımında kullanılır. Bronzun çok kullanıldığı alanlardan biri de metal para imalidir.

Hurda bronz fiyatlarını hurdacilarkrali.com dan takip edebilirsiniz. Verilen fiyatların en yüksek fiyatlar olduğunu piyasada bir kaç TL daha düşük olacağını unutmayalım.

Satın Aldığımız diğer hurda çeşitleri ve hizmet bölgelerimiz hakkında bilgi edinebilir.

1 kg bronz fiyatı

bronz gram fiyatı

1 kg bronz ne kadar

bronz talaşı fiyatlarıBizi Arayın

0533 256 9593